Data Alt yapı Sistemleri

Network (ağ) sistemlerinin problemsiz ve performanslı çalışabilmesi için, kablolama veri alt yapısının sağlıklı kurulmuş olması çok önemlidir. Tüm network sistemlerinde, kablolama alt yapılarının en uzun süreli kullanılan arabirim olduğu belirlenmiştir. Bu derece önemli olan kablolama data alt yapı sistemleri, işyerlerinin toplam network yatırımlarının küçük bir yüzdesini oluşturmasına rağmen, karşılaşılan network problemlerinin maliyetlerinin %80’ini ise, yanlış tasarlanmış ve norm ve standartlarına dikkat edilmeden yapılan kablolama çalışmaları oluşturmaktadır.

Yapısal kablolama sistemlerinin tasarlanmasının, ihtiyaç duyulmasının temel nedeni ise, network sistemlerinin problemsiz olarak sürdürülebilmesini sağlamaktır.  Bu sebeple, kablolama alt yapısı kurulurken doğru bir dizayn ve projelendirme yapılması gerekli, kaliteli işçilik ve standartlara uygun malzeme kullanılmalı, doğru ölçü ekipmanları ile test edilmeli, kodlama ve dokümantasyon yapılmalıdır. Network sistemleri ancak bu şekilde  uzun dönemler sağlıklı ve gelişmeye müsait bir şekilde kullanılabilir.

Maltepe de Network Sistemlerinizin alt yapısı ile ilgili doğru çalışmaları ve doğru yatırımlar için bizimle görüşebilir, size en uygun projeyi birlikte tasarlayabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir